Muhammad najpopularniejszym imieniem na Wyspach Brytyjskich! Czy Muzułmanie przejmą cały kraj?


Wielka Brytania w ostatnim czasie, mocno zwraca uwagę na podkreślanie i utrwalanie wśród małych dzieci faktu, że królestwo wywodzi się z tradycji chrześcijańskich. Wszystko przez coraz większą ilość muzułmanów przybywających na Wyspy Brytyjskie, ale również rodzących się na miejscu.Kolejny rok z rzędu imię Muhammad jest najpopularniejszym wśród imion nadawanym brytyjskim noworodkom. Oznacza to jedno – muzułmanie przebijają w dzietności rodowitych Brytyjczyków.

Z raportu opublikowanego przez organizację Baby Centre w Londynie, wynika bezlitośnie, że imię Muhammad znalazło się na szczycie rankingu już drugi rok z rzędu. Na kolejnych miejscach uplasowały się imiona Olivier i Jack.

Ale pojawiają się w rankingu inne imiona, które wyraźnie sugerują nam wyznanie, lub pochodzenie rodziców. Wzrosty w rankingu zanotowały imiona arabskie: na 63. miejsce uplasowało się imię Ali (wzrost o 19 pozycji w stosunku do 2014 roku), z kolei na 69. miejscu sklasyfikowano imię Omar (wzrost o 10 pozycji). Po raz pierwszy w rankingu pojawiło się imię Ahmad, które zajęło 74. pozycję.Jeśli tak dalej pójdzie, to Wielka Brytanie stanie się szybko krajem muzułmańskim z wielkimi aspiracjami politycznymi tego środowiska. Już teraz coraz większe szans na start w majowych wyborach na burmistrza Londynu ma nominowany przez Londyński oddział Partii Pracy Sadiq Khan, były adwokat pakistańskiego pochodzenia. Khan może być pierwszym muzułmaninem w historii tego urzędu.

A potem przyjdzie czas na premiera?
Komentarze

Prześlij komentarz