Kolejna amunicja do uderzenia. Czy teraz powstanie Komitet Obrony Strefy Euro w Polsce?


W ostatnich dniach grudnia, została podjęta przez polski rząd decyzja dotycząca likwidacji stanowiska pełnomocnika do wprowadzenia euro w Polsce. Dlaczego ta informacja nie została przekazana przez główne polskie media?O sprawie możecie przeczytać w serwisie PolskaNiepodlegla.pl. Ale pisała również o tym stacja TV Republika.

To jest dobra wiadomość dla Polski. Zauważmy, że silne państwa europejskiej pozostają przy własnej walucie (Szwajcaria, Wielka Brytania), bowiem tylko ona zapewnia stabilność ekonomiczną państwa i możliwość wpływu rządu na jej cenę.

Poprzednie rządy Ewy Kopacz i Donalda Tuska bardzo dużo o wprowadzeniu Polski do Strefy Euro mówiły, ale na szczęście mało robiły. Temat ten wrócił również w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej. Andrzej Duda od początku stanowczo mówił „nie”, a Bronisław Komorowski zgodnie z sondażami i nastrojem Polaków zmieniał swoje zdanie.

Teraz rząd Beaty Szydło zatrzymał ten proces, czyli Polska mówi euro „nie”. Czekamy z tej okazji na powstanie równoległego obok Komitetu Obrony Demokracji (KOD), nowego stowarzyszenia Komitetu Obrony Strefy Euro (KOSE).Przecież demonstranci z KOD-u, wychodzą na ulice bronić demokracji trzymając w rękach flagi Polski oraz Unii Europejskiej. Ten gest sam w sobie jest nielogiczny ( UE odbiera Polsce suwerenność), więc dlaczego ci sami ludzie mieliby nie bronić Strefy Euro w Polsce? To może być kolejny idealny dla opozycji temat, którym uderzy się w rząd.

Być może właśnie teraz, gdzieś w mózgach decydentów, wykluwają się pomysły i strategia działania, a ekonomiści związani z protestującymi dokonują wielkich przeliczeń – czy się opłaca wejść do Strefy Euro, czy nie.

Czekamy i obserwujemy!Komentarze

  1. Czekajcie i obserwujcie! A oto co ujrzycie: za 4 lata PIS wróci na swoje zwykłe miejsce na marginesie społeczeństwa. Tylko smród zostanie nieco dłużej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz