Cenią się! Rząd płacił „Gazecie Wyborczej” nawet 120 tys. złotych za jeden artykuł!


Rząd PO-PSL uwielbiał rozpuszczać przyjazne mu media. Przekazywał liczne państwowe reklamy, co zasilało w bardzo dużym stopniu budżet spółek wydawniczych, ale również zlecał pisanie tekstów na zamówienie.Okazuje się, że spółka Agora za opublikowanie jednego tekstu na łamach „Gazety Wyborczej” otrzymała, aż 120 tys. złotych!

– Jeśli przyjrzymy się rejestrowi umów zawartych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku, to znajdziemy tam pozycję numer 85 - "Usługi publikacji artykułu dotyczącego cyfryzacji telewizji naziemnej w dzienniku ogólnopolskim". Umowa została zawarta ze spółka Agora, która wydaje "Gazetę Wyborczą". Koszt? - 119 223,92 zł! – czytamy w serwisie niewygodne.info.pl


I przyznajcie sami, jak oni mieli nie kochać poprzedniej ekipy? Dla przykładu, nowy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował, że w sądach na terenie całego kraju nie będzie już prenumerowana „Gazeta Wyborcza”, bądź „Newsweek”. Podobne decyzje podejmują inne resorty i urzędy, co oznaczać się wielką stratę dla spółek wydających pisma.

Więc jak ładnie ujął to podczas rozmowy z Moniką Olejnik, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki – tracą monopol, więc kwiczą...Komentarze

  1. Jeszce jedną rzecz zróbmy przestajemy oglądać TVN, to tez stracą. Wybiórcza od początku miała hołdować i promować żydokomunę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszce jedną rzecz zróbmy przestajemy oglądać TVN, to tez stracą. Wybiórcza od początku miała hołdować i promować żydokomunę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz