Poseł PO mówi, że za ich czasów ludzie nie protestowali, więc dostaje mocną ripostę od Kukiza


Śmiać się mamy, czy płakać? Bo doprawdy nie wiemy w jaki sposób odnieść się do słów szefa klubu PO, posła Sławomira Neumanna.


Otóż polityk PO, goszcząc w programie „7 dzień tygodnia” nadawanego w Radiu Zet, stwierdził – chyba na poważnie – że teraz w czasie rządów PiS są same protesty, a w czasie rządów PO, był spokój i sielanka.

Na bulwersujące i kłamliwe słowa Neumanna odpowiedział konkretnie poseł Paweł Kukiz.

– Były takie marsze. Nie było? A o co były marsze 11 listopada? O demokrację! Ludzie byli pałowani, ja mogę pokazać kilka filmów z 11 listopada za czasów waszej władzy. Ludzie byli kopani na ulicach, to zwyczaje zomowskie – mówił Kukiz.

Lider komitetu Kukiz'15 patrząc na posła PO, odniósł się pytająco do protestów prowadzonych przez Komitet Obrony Demokracji.

– Gdzie byli obrońcy demokracji, gdy grabiono nasze pieniądze z OFE? Gdy podnoszono wiek emerytalny? Po rozmowach u „Sowy”, gdy klasa polityczna skompromitowała się do cna? – pytał Kukiz.
I taka jest prawda. Oczywiście marsze w Polsce i protesty uliczne należą do części demokracji. Ludzie wychodzili na ulice w czasie rządów SLD. Protestowało PO w czasie rządów PiS w latach 2005-07. Ale nic nie przebije ośmiu lat sprawowania władzy przez Platformę Obywatelską. To właśnie w czasie rządów Donalda Tuska udało się zmobilizować ludzi do udziału w Marszu Niepodległości. W czasie ośmiu lat rządów PO protestowała prawie każda grupa społeczna: kibice, pielęgniarki, górnicy, kolejarze, policjanci, strażacy, drogowcy, rolnicy, branża budowlana i wiele, wiele innych.

Poseł Neumann kłamie w mediach, bowiem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że część ludzi uwierzy w jego słowa i przekaże je dalej w dyskusjach.Komentarze

  1. kiedy w końcu ich rozliczycie za te 8 lat PO-PRL

    OdpowiedzUsuń
  2. Czas najwyższy postawić przed sądem cały ten rząd = nierząd PO-PSL za 8 lat okradania Polski i Polaków !!! Kradli bez opamiętania, a teraz udają chorych na schizofrenię, albo ogarniętych demencją !!! Swoje afery próbują przypisywać PIS-owi, ale nie liczcie złodzieje z PO-PSL -na sklerozę u Polaków - pamiętamy dokładnie waszą złodziejską, aferalną - "demokrację".

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz