Obłęd! Stacja TVN24 specjalnie podkręca wypowiedź niemieckiego ambasadora, żeby uderzyć w PiS


Coraz ciekawsze są zabiegi TVN24 w celu uderzenia w rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem za narzędzie służące do ataku, posłużył ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.Stacja TVN24 okrasiła wywiad z ambasadorem tytułem: „Niemcy ostro o rządzie PiS”. A faktycznie, co mówił dyplomata?

W programie „Horyzont” ambasador, komentował obecną sytuację polityczną w Polsce.

- Patrzymy na sytuację w Polsce bardzo uważnie. Jesteśmy partnerami, przyjaciółmi i sąsiadami - łączy nas wiele wspólnych spraw i naszym dalszym interesem jest ich rozwój. Chętnie będziemy nadal działać wspólnie - mówił dyplomata.

Problem w tym, że dziennikarz stacji nie tego oczekiwał od rozmówcy i pytał m.in. o materiały publikowane przez niemiecki dziennik „Der Spiegel”, który pisał o braku klasy polskiej premier, która od kilku tygodni nie odpowiada na zaproszenie nadesłane przez Berlin.

- Jesteśmy w kontakcie z rządem polskim, szukamy terminu wizyty premier Szydło w Niemczech. Trwają normalne rozmowy, mamy nadzieję, że wkrótce znajdziemy możliwy termin wizyty – odpowiedział ambasador.

Co w tym ostrego? Nie wiemy...A co jeszcze ciekawego powiedział ambasador Nikel, a co było niewygodne dla TVN?

Rząd niemiecki jest sojusznikiem Polski w Unii Europejskiej i NATO, razem bronimy naszego bezpieczeństwa i naszych wartości. Oczywiście Niemcy i UE mają swoje interesy wobec Rosji, ale jesteśmy sojusznikami i to jest dla nas podstawą. Ponadto chcę wskazać, że to właśnie niemiecka kanclerz zatroszczyła się, aby nałożyć sankcje na Rosję – mówił w TVN24.

Czy stacja nie mogła dać opisu: „Ambasador Nikel: Rząd niemiecki jest sojusznikiem Polski w Unii Europejskiej”? Nie mogła, prawda?

Tutaj link do programu jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć :)Komentarze

Prześlij komentarz