Niemiecka gazeta działająca w Polsce, znów bezzasadnie i stronniczo atakuje rząd


To zaczyna być męczące... Ale czego spodziewać się po tych, którzy bronią własnych interesów? Może, że oddadzą wszystko bez walki? Macie – bierzcie nasze milionowe dochody, a co tam. Nigdy!Zwłaszcza jeśli idzie o niemiecki zarząd. I tak oto widzimy koleją odsłonę ataku, tym razem dziennika „Fakt”, który codziennie czyta ponad 300 tys. osób. Jest więc komu prać mózgi.

Naczelny dziennika Robert Feluś w komentarzu Faktu, pisze oto tak:

– Sposób, w jaki PiS postępuje, kombinując przy Trybunale Konstytucyjnym, przypomina kultową komedię „Miś” i słynną scenę, w której szatniarz mówi: – Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Partia rządząca podobnie reaguje na głosy krytyki, w których padają zarzuty o gwałt na demokracji, konstytucji i zasadach procedowania w parlamencie. Na wszystko PiS zdaje się odpowiadać równie arogancko, co filmowy szatniarz: – Wygraliśmy wybory, mamy większość, robimy, co chcemy i co nam zrobicie? – czytamy w dzienniku.No właśnie panie redaktorze nie może PiS robić co chce – czyli nie może modernizować państwa – do czego ma oczywiście prawo, bo ewidentnie polityczny i lewicowy Trybunał Konstytucyjny, podda pod wątpliwość każdą ustawą, która zostanie zaskarżona.

Ale spokojnie. Naczelny Feluś sam sobie przeczy:

– Zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, robione na kolanie i kolanem dopychane, teoretycznie wprowadzane są zgodnie z procedurami, ale towarzyszący temu pośpiech budzi złe skojarzenia, rodzi wątpliwości co do intencji władzy – czytamy.

No jak mają nie kojarzyć się źle, skoro wszystkie głównego nurtu, walczą aby kojarzyły się jak najgorzej?

Zauważcie jak łatwo jest sterować umysłami czytelników. Komentarz Felusia nie zawiera żadnych merytorycznych zagadnień czy też faktów. Jest nakierowany tylko na atak, na osłabienie rządu, który wiele mówił o repolonizacji mediów w Polsce.

Czy o to może chodzić?
Komentarze

 1. Czytam FAKT - ale jedynie dla śmiechu. A najbardziej śmieszą mnie te głupie pytania na samym dole. Trzeba wiedzieć, że wśród czytających wielu (może nawet połowa) jest takich, którzy wiedzą, że to brednie wyssane z palca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To po co czytać i dawać zarabiać gazecie. Myślę że należało by bojkotować media które nie są obiektywne.

   Usuń
 2. Ja kupuję Fakt po to żeby rozpalić w piecu.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie kupować - zbankrutują.

  OdpowiedzUsuń
 4. czy uwierzyć FAKT ? co sprzedaje FAKT ? komu służy?
  Obergruppenführer SS Werner Lorenz był teściem Springiera założyciela koncernu medialnego Axel Springer SE.
  obecnie Robert Feluś prowadzi polityczna wojne z Faktu przeciwko polskiemu rządowi
  dlaczego nie ujawnia faktów o nowych machlojach PO+.N+KOD (trzej królowie z Rubikonia:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz