Dlaczego Bruksela nie zabierze nam dotacji? Bo większość pieniędzy otrzymują niemieckie firmy!


Wielu euro entuzjastów podkreśla, że Polska dozgonnie powinna być wdzięczna Unii Europejskiej i brać wszystkich na siłę narzucanych nam imigrantów, bo przecież tyle pieniędzy trafia do nas w postaci funduszy unijnych.Bla, bla, bla... I co jeszcze? Oto prawdziwe fakty.

Okazuje się, że nasz kraj tylko częściowo korzysta z unijnej pomocy. Marcin Austyn w komentarzu dla serwisu „PCH24.pl” pisze o przerażającym procederze jakim jest wypływ unijnych pieniędzy do zagranicznego kapitału. Dla Polski przypadają jedynie fundusze na drogi, mosty, muzea. Ale biznes leży.
– Tylko w ostatniej perspektywie finansowej niemieckie firmy w Polsce zakontraktowały unijne projekty na kwotę rzędu 20 mld euro. W tym samym okresie nasi przedsiębiorcy w Niemczech sięgnęli po ok. 200 mln euro. To sto razy mniej – czytamy w komentarzu.

Czyli co się dzieje w praktyce? Za pieniądze, które powinny trafiać do polskich przedsiębiorców, wspieramy niemiecką gospodarkę. Firmy zachodnie rozwijają się na naszym terenie, płacą podatki w Berlinie lub Monachium, a Polska za fundusze unijne buduje im infrastrukturę.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznaje, że widoczna jest dysproporcja w podziale unijnych funduszy.

Ale to jeszcze nie koniec przedstawienia...

– Nie dość, że polscy przedsiębiorcy nie są głównymi beneficjentami unijnych środków wydawanych w Polsce, to jeszcze istnieje ryzyko niewykorzystania kwoty ok. 10 mld euro z perspektywy 2007-2013 – pisze komentator serwisu.

Podobno resort rozwoju ma jakiś plan na ocalenie tych pieniędzy, choć czasu jest mało. Oby to się udało i oby wreszcie pieniądze należne polskim firmom – faktycznie do nich trafiały.

Mamy jednak niezbity dowód, że nigdy Bruksela nie zabierze nam dotacji. Nigdy – bo Niemcy na to nie pozwolą :)


fot: pixabay.com
Komentarze

 1. kto do tego dziadostwa doprowadził?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież wiadomo kto.

   Usuń
  2. Dobrze,ze obalony został rzad zdrajców....odbudujemy Polske.

   Usuń
  3. Tusk, a ktoz by inny?

   Usuń
  4. Kiedy niby został obalony? Jak wybijesz każdego jednego co tam siedzi to wtedy możesz powiedzieć że się rząd zmienił

   Usuń
  5. Co za bzdury czy wina tuska czy kaczki!!!! Przecież traktat lizboński podpisał nie kto inny, jak nieżyjący lech kaczyński, więc to on jest odpowiedzialny za przyłączenie Polski do tego kołchozu. Tusk jest kontynuatorem polityki kaczyńskiego. Bez różnicy z resztą, który to zrobił, bo oni i tak dzialają we wspólnym swoim interesie (pis+po); interesie, który jest przeciwstawny interesom zwykłych ludzi i Naszego Kraju.

   Usuń
 2. Polacy i ich "ynteligencja". A szczegółowo to demokracja i jej skutki :/

  OdpowiedzUsuń
 3. jak to kto? rządy lewaków :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pis to tobie w pizdu bocymbale sld i psl negocjowały traktat i warunki a tusk ich poparł

   Usuń
 4. Jak to kto,,platforma.Stawiała ciagle kłody Polskim przetsiebiorcom aby dostawali jak najmniej dotacji z uni a z drugiej strony robiła wsztstko aby niemiecki firmy w Polsce dostawały jak najwiecej.Na dodatek te firmy płaciły podatki w niemczech.To już jest szyt zlodziejtwa jebanej platformy. Spuścić tych kurwa złodzieji do kibla.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anonimowy gościu - przedsiębiorstwo !!! przed napisaniem głupoty sięgnij do słownika języka polskiego i nie ośmieszaj się !!!

   Usuń
  2. Czepiasz się drobiazgów, może literówka mu nawaliła, u mnie też nawala, gdy nie sprawdzę wychodzi dziwnie ale yntelygentni się domyślą o co biega.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Jeżeli już się czepiasz kogoś za ortografię,zajrzyj do słownika czy przypadkiem zdania nie zaczynamy z dużej litery.W tym przypadku również po wykrzykniku powinieneś zacząć zdanie z tejże.
   Życzę poprawności,tak językowej jak i politycznej.

   Usuń
 5. Popieram waznY jest sens wY powiedzi a nie literowka

  OdpowiedzUsuń
 6. z dobrych zródeł wiem że unia daje nam pieniądze w tym roku na szkolenia pracowników zeby mogli potem pracować za granicą na rozwój gospodarki przedsiębiorstw dają ale bardzo mało w tym roku np. na założenie działalności gospodarczej są przewidziane 20000 zł.bo my sie musimy uczyć szkolić i za granice wyjezdzać

  OdpowiedzUsuń
 7. A kto ta infrastrukture buduje- polskie firmy? Chyba nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Platforma,Nowoczesna i wszystko co lewackie za WYJĄTKIEM PiS i Kukiz15'. Pierwsi to oszuści którzy nas oszukują i próbują działać na szkodę narodu Polskiego, już dość tego szkodzenia! W ciągu tych kilku lat do UE wpłaciliśmy więcej niż z niej wyciągnęliśmy! Te pieniądze to miraż! Wyjść z UNII EUROPEJSKIEJ I ZAJĄĆ SIĘ WSPÓŁPRACĄ Z GRUPĄ Węgry,Czechy,Słowacja i MOŻE NAWET BUŁGARIA. Nie dać się wciągnąć w tą wojnę religijną! Mamy bardzo dobre towary a to co zdrowsze od nas ucieka i NAM zastępuję się te towary jakimiś substytutami nikłej jakości. DOŚĆ!!!! MÓWIĘ NIE! BANKSTEROM I ZBRODNIARZOM NARODOWYM TUSKOM KOPACZOM KOMOROWSKIM I PETROM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podpisuje się pod tym

   Usuń
  2. Czas najwyższy polskie sprawy wziąć w polskie ręce. W ręce PATRIOTÓW , nie zdrajców.

   Usuń
  3. A ciapatych też Patriotami tymi amerykańskimi;)

   Usuń
 9. tez podpisuję się pod tym

  OdpowiedzUsuń
 10. Wy odbudujecie Polske? pozdro Wy pokur,.wiency

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak my odbudujemy POlSKĘ. Wy-potrafiliście tylko wpędzić ten kraj w niewolę gospodarczą i zginać karki przed samozwańczymi właścicielami Unii-Niemcami. Pozwoliliście na zniszczenie gospodarki Polskiej i zastąpienie jej produktami / w zdecydowanej większości / niemieckimi. Wystarczy przejść po sklepach, szczególnie odzieżowych i obejrzeć to szaro-bure bezguście.

   Usuń
 11. Zania ty chyba Tania lub Wania

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz