Dlaczego Bruksela nie zabierze nam dotacji? Bo większość pieniędzy otrzymują niemieckie firmy!


Wielu euro entuzjastów podkreśla, że Polska dozgonnie powinna być wdzięczna Unii Europejskiej i brać wszystkich na siłę narzucanych nam imigrantów, bo przecież tyle pieniędzy trafia do nas w postaci funduszy unijnych.Bla, bla, bla... I co jeszcze? Oto prawdziwe fakty.

Okazuje się, że nasz kraj tylko częściowo korzysta z unijnej pomocy. Marcin Austyn w komentarzu dla serwisu „PCH24.pl” pisze o przerażającym procederze jakim jest wypływ unijnych pieniędzy do zagranicznego kapitału. Dla Polski przypadają jedynie fundusze na drogi, mosty, muzea. Ale biznes leży.
– Tylko w ostatniej perspektywie finansowej niemieckie firmy w Polsce zakontraktowały unijne projekty na kwotę rzędu 20 mld euro. W tym samym okresie nasi przedsiębiorcy w Niemczech sięgnęli po ok. 200 mln euro. To sto razy mniej – czytamy w komentarzu.

Czyli co się dzieje w praktyce? Za pieniądze, które powinny trafiać do polskich przedsiębiorców, wspieramy niemiecką gospodarkę. Firmy zachodnie rozwijają się na naszym terenie, płacą podatki w Berlinie lub Monachium, a Polska za fundusze unijne buduje im infrastrukturę.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznaje, że widoczna jest dysproporcja w podziale unijnych funduszy.

Ale to jeszcze nie koniec przedstawienia...

– Nie dość, że polscy przedsiębiorcy nie są głównymi beneficjentami unijnych środków wydawanych w Polsce, to jeszcze istnieje ryzyko niewykorzystania kwoty ok. 10 mld euro z perspektywy 2007-2013 – pisze komentator serwisu.

Podobno resort rozwoju ma jakiś plan na ocalenie tych pieniędzy, choć czasu jest mało. Oby to się udało i oby wreszcie pieniądze należne polskim firmom – faktycznie do nich trafiały.

Mamy jednak niezbity dowód, że nigdy Bruksela nie zabierze nam dotacji. Nigdy – bo Niemcy na to nie pozwolą :)


fot: pixabay.com
21 komentarzy:

 1. kto do tego dziadostwa doprowadził?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież wiadomo kto.

   Usuń
  2. Dobrze,ze obalony został rzad zdrajców....odbudujemy Polske.

   Usuń
  3. Tusk, a ktoz by inny?

   Usuń
  4. Kiedy niby został obalony? Jak wybijesz każdego jednego co tam siedzi to wtedy możesz powiedzieć że się rząd zmienił

   Usuń
 2. Polacy i ich "ynteligencja". A szczegółowo to demokracja i jej skutki :/

  OdpowiedzUsuń
 3. jak to kto? rządy lewaków :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pis to tobie w pizdu bocymbale sld i psl negocjowały traktat i warunki a tusk ich poparł

   Usuń
 4. Jak to kto,,platforma.Stawiała ciagle kłody Polskim przetsiebiorcom aby dostawali jak najmniej dotacji z uni a z drugiej strony robiła wsztstko aby niemiecki firmy w Polsce dostawały jak najwiecej.Na dodatek te firmy płaciły podatki w niemczech.To już jest szyt zlodziejtwa jebanej platformy. Spuścić tych kurwa złodzieji do kibla.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anonimowy gościu - przedsiębiorstwo !!! przed napisaniem głupoty sięgnij do słownika języka polskiego i nie ośmieszaj się !!!

   Usuń
  2. Czepiasz się drobiazgów, może literówka mu nawaliła, u mnie też nawala, gdy nie sprawdzę wychodzi dziwnie ale yntelygentni się domyślą o co biega.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Popieram waznY jest sens wY powiedzi a nie literowka

  OdpowiedzUsuń
 6. z dobrych zródeł wiem że unia daje nam pieniądze w tym roku na szkolenia pracowników zeby mogli potem pracować za granicą na rozwój gospodarki przedsiębiorstw dają ale bardzo mało w tym roku np. na założenie działalności gospodarczej są przewidziane 20000 zł.bo my sie musimy uczyć szkolić i za granice wyjezdzać

  OdpowiedzUsuń
 7. A kto ta infrastrukture buduje- polskie firmy? Chyba nie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Platforma,Nowoczesna i wszystko co lewackie za WYJĄTKIEM PiS i Kukiz15'. Pierwsi to oszuści którzy nas oszukują i próbują działać na szkodę narodu Polskiego, już dość tego szkodzenia! W ciągu tych kilku lat do UE wpłaciliśmy więcej niż z niej wyciągnęliśmy! Te pieniądze to miraż! Wyjść z UNII EUROPEJSKIEJ I ZAJĄĆ SIĘ WSPÓŁPRACĄ Z GRUPĄ Węgry,Czechy,Słowacja i MOŻE NAWET BUŁGARIA. Nie dać się wciągnąć w tą wojnę religijną! Mamy bardzo dobre towary a to co zdrowsze od nas ucieka i NAM zastępuję się te towary jakimiś substytutami nikłej jakości. DOŚĆ!!!! MÓWIĘ NIE! BANKSTEROM I ZBRODNIARZOM NARODOWYM TUSKOM KOPACZOM KOMOROWSKIM I PETROM.

  OdpowiedzUsuń
 9. tez podpisuję się pod tym

  OdpowiedzUsuń
 10. Wy odbudujecie Polske? pozdro Wy pokur,.wiency

  OdpowiedzUsuń