Ale pasztet! Manipulacja sondażami w Polsce sięga zenitu!


Proszę, proszę w jaki sposób obrońcy demokracji pod banderą KOD, walczą o „wolną Polskę”. Właśnie obserwujemy inżynierię społeczną w najlepszym wydaniu.Na jakiej podstawie piszemy, takie oskarżenia? Już tłumaczymy.

Oto co powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru w poniedziałkowym wydaniu programu Moniki Olejnik w TVN24, gdy zapytany został o sondaże, w tym poniedziałkowy TNS dla „Gazety Wyborczej” w którym PiS stracił 15 proc. poparcia:

Sądzę, że kolejny wstrząśnie [Jarosławem Kaczyńskim – red.]. To sondaż robiony jeszcze przed demonstracjami. Wydaje mi się, że to jedyny sposób do tego, żeby go zatrzymać. (…) Jeżeli PiS straci palmę pierwszeństwa w jakimkolwiek sondażu, sądzę, że doły partyjne się obudzą i powiedzą: Jarosławie, nie idź tą drogą, bo nasz wykoleisz – mówi Petru.

Oto efekty. Sondaż przeprowadzony dla dziennika „Super Express” w którym partia Nowoczesna wygrywa z Prawem i Sprawiedliwością!

Badanie przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, a jego wyniki są szokujące.

Nowoczesna uzyskała 30,9 proc. głosów, natomiast PiS 27,3 proc. Mało to realne, ale tak czytamy w dzienniku „SE”.

Kiedy były poseł Przemysław Wipler, podzielił się anegdotą dotyczącą sondaży. Mówił, że w czasie kampanii samorządowej, gdy startował na fotel prezydenta Warszawy, zamówił sobie za 1800 zł sondaż, w którym wyszło mu, że popiera go 15 proc. Warszawiaków. W rzeczywistości otrzymał 4,2 proc. głosów.

Wszystko można kupić.

fot: se.pl/screnshotKomentarze

 1. Przepraszam. Rysiu wykupił na 78% sondaże. Ktoś tu robi nas w konia?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skąd autor ma pewność, że sondaż jest fałszywy ? Gdzie argumenty ? Ponadto, jeśli autor chce obalać głupotę, to może niech najpierw sam nauczy się zasad interpunkcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do anonimowego 17 grudnia 2015 09:53 - ten sondaż prawdopodobnie NIE BYŁ PRZEPROWADZONY NA GRUPIE REPREZENTATYWNEJ. A w każdym razie media podobno nic nie wspominały, że był to takowy sondaż. To oznacza, że został przeprowadzony np. w dużych miastach, do tego w okolicach gdzie kręcą się bogatsi mieszkańcy. W taki sposób można osiągnąć całkiem potrzebne wyniki. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może tak było. Tylko, że my nie wiemy. Dlatego też moim zdaniem nie można przesądzać, że jest to manipulacja. Manipulacją jest natomiast pisanie, że sondaż jest manipulacją.

   Usuń
  2. Ja tak nie uważam. Jak są wątpliwości co do uczciwości i rzetelności sondażu trzeba o tym pisać.

   Usuń
 5. Tak, na pewno głosowali by na Niego wszyscy frankowicze

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest manipulacja ... Jeżeli nowoczesna z 2 miesiące miala 4 miejsce w wyborach to jakim cudem w tak szybkim czasie zyskali taka popularność ? Poczytajcie o panie Ryszardzie przeszłości to ujrzycie jakie układny rzadza Polska od więcej niz nawet 8 lat

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz