Ukradli koparkę i wieźli ją na lawecie. Myśleli, że są niewidzialni?


Z cyklu – przestępcza głupota. Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej na drodze krajowej nr 18 zatrzymali samochód ciężarowy, który na lawecie przewoził skradzioną na terenie Niemiec koparkę wartą niemal 200 tys zł.Przestępcy jechali drogą krajową nr 18 (Olszyna – Wrocław), samochodem ciężarowym, wioząc na lawecie koparkę. Ktoś powiadomił policję, która szybko zatrzymała podejrzanych.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie, po sprawdzeniu koparki w Biurze Współpracy Polsko-Niemieckiej w Świecku policjanci potwierdzili, że zatrzymana koparka, warta blisko 200 tys. zł została skradziona kilka dni temu z terenu prywatnej firmy w Niemczech (w Saksonii). Samochodem ciężarowym, przewożącym na lawecie skradzioną koparkę, kierował 51-letni mężczyzna, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży (poprzez włamanie) koparki – mienia o wartości prawie 200 tysięcy złotych i 18 listopada złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Złodziej chyba zapomniał, że koparka, to nie igła w stogu siana...

KWP w Gorzowie Wlkp.

fot: policja.pl


Komentarze