Nowa kretyńska metoda złodziei! Oszukują ludzi „na przewałkę”


Złodziejom najwyraźniej znudziła się klasyczna forma rabunku, lub próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”, która jest wszystkim dobrze znana i mało kto daje się nabrać. Przyszedł czas na system „na przewałkę”.
Na czym on polega? Wytłumaczymy na prawdziwym przykładzie. Sytuacja miała miejsce w podkarpackim Leżajsku, a ofiarami oszustów padło małżeństwo podejmujące gotówkę w placówce bankowej.

Ktoś prawdopodobnie obserwował osoby podejmujące gotówkę i spośród nich typował ofiarę, następnie dawał znać kolegom, którzy czekali na swoją kolej przed budynkiem. Policjanci ustalili, że nieznany mężczyzna podszedł do starszego małżeństwa, które właśnie wychodziło z banku z pobraną gotówką. Mężczyzna twierdził, że znalazł właśnie większą kwotę pieniędzy i może się nią podzielić.

Głupie prawda? Ale czytajcie dalej...

Po chwili podszedł jego wspólnik twierdząc, że to jego pieniądze i zarzucił małżeństwu kradzież, straszył nawet starszych ludzi wezwaniem policji. W tym czasie na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie postanowili zatrzymać obu mężczyzn. Pierwszym z nich okazał się 37-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jego wspólnik to 63-letni obywatel Federacji Rosyjskiej posługujący się kartą stałego pobytu na terenie Polski.

Okazało się, że oszuści zdążyli już dokonać czterech takich oszustw na terenie Leżajska! Grozi im za to 5 lat pozbawiania wolności...

Zastanawiamy się, jak można dać się wkręcić takim ludziom? Być może osoby starsze, widzące dwóch oszustów, po prostu poddają się, a następnie po fakcie udają się na policję.

Jedno jest pewne – oszuści są bezwzględni. Miejcie się na baczności!

Źródło: policja w RzeszowieKomentarze