Tusk – człowiek, który wciąż rządzi w Polsce?


Za nami kolejny brukselski szczyt Rady Europejskiej w którym udział wzięła szefowa rządu, premier Ewa Kopacz. Ale wyjazd do Brukseli nie oznacza dla niej tylko ciężkich rozmów o sprawach międzynarodowych. To czas na konsultacje z Donaldem Tuskiem.

Już 19 października odbędzie się bardzo ważna dla wyniku wyborów w Polsce debata między Ewą Kopacz i Beatą Szydło. Dlatego Tusk udzielił kilku rad Ewie Kopacz, a wspominają o tym sami politycy PO:

- Tusk doda jej pewności siebie i nada europejskiego szlifu. Jedna wartościowa rada Tuska może być cenniejsza od wielogodzinnych treningów. Liczymy na Tuska. On ma błysk, jest mocno osadzony w niuansach, europejskich trendach. Może podrzuci jakiegoś asa do rękawa. Chcemy, aby Ewa wygrała tę debatę, tak jak Tusk to zrobił w 2007 roku: luzem, opanowaniem i celnymi strzałami – czytamy w dzienniku „Super Express”.

To nie pierwszy raz kiedy Donald Tusk wchodzi do gry. Tuż przed ujawnieniem przez PO list wyborczych, Ewa Kopacz – liderka PO – spotkała się z byłym szefem partii i byłym premierem w willi przy ul. Parkowej, żeby z pewnością porozmawiać o ostatecznym kształcie list.

Trzeba głośno zadać pytanie: kto faktycznie rządzi w Polsce? A może mamy kolejny – tajny – rząd polski na uchodźstwie?

Komentarze