Błaszczykowski się skończył jako piłkarz? Bzdura!


Były kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski przez ostatni rok przeżywał kryzys formy. Wielu już skreśliło go jako piłkarza, wskazywało, że jedynym ratunkiem dla niego może być jakiś niszowy klub w którym na nowo się odrodzi. Bzdura. Błaszczykowski udowodnił, że jest światowej klasy zawodnikiem.

A wystarczył tylko transfer na bazie wypożyczenie a Borussi Dortmund do włoskiej AC Fiorentiny. Obecnie klub z Serie A jest liderem tabeli, a Kuba rozegrał sześć spotkań w których zaliczył asystę i strzelił bramkę. Przez włoskie media oceniany jest znakomicie, a największy włoski dziennik „La Gazetta dello sport” zamieścił na okładce zdjęcie Błaszczykowskiego z dopiskiem o najlepszym transferze tego sezonu.


Zdaniem byłego piłkarza, a teraz eksperta i komentatora Radosława Gilewicza, dobra forma Kuby spowodowana jest zmianą klubu. Dodatkowo Błaszczykowski jest wolny od kontuzji, przez co powróciła jego pewność siebie w grze. Każde następne dobre spotkanie w jego wykonaniu działa na jego korzyść.

Brawo Kuba! Rozkręcaj się na mistrzostwa europy!

Komentarze